دیوید هاکنی در 9 ژانویه 1937 در براد فورد بدنیا آمد و تحصیلات خود را در مدرسه گراوردر برادفورد، ، و در کالج سلطنتی هنر در لندن، جایی که با رونالد بی کی تاج آشنا شد و تحت تاثیر او به نقاشی پیکرنما و بهره‌گیری از منابع ادبی روی آورد، ادامه داد.هنگامیکه در کالج سلطنتی هنر بود، در نمایشگاه معاصران جوان (1962)در کنار بلیک که ورود هنر مدرن انگلیسی را اعلام کرد، با چهار نقاشی به شیوه‌های مختلف و با عنوان کلی تظاهرات تنوع شرکت نمود . او کاملاً در امتداد هنر پاپ انگلیسی قرار کرفت اگرچه در کارهای اولیه او عناصر اکسپرسیونیستی نیز دیده می‌شود، نه کاملاً شبیه آثاربیکن . اما در برخی آثار، مانند ما دو پسر در کنار هم شفیقیم  بر اساس شعری از والت ویتمن. این آثار همچنین به روحیات خاص او ارتباط داده می‌شودعدها، در دیداری از کالیفرنیا، جایی که در ان مقیم شد، موضوع‌های زندگی بورژواها را نقاشی کرد، همچنین نقاشی‌های رنگ و روغنی از استخرهای شهر کشید.

دیوید هاکنی

دیوید هاکنی در پی مرگ دوست نزدیک و همکارش دومینیک الیوت در سال ۲۰۱۳ در این خانه، می‌گوید که خاطرات بدی که با پا گذاشتن به آن در ذهنش یاد آور می‌شوند، او را مجبور به فروش این خانه کرده است.در ماه مارس ۲۰۱۳، دومینیک الیوت ۲۳ ساله بعد از نوشیدن مشروبات الکلی و استفاده از مواد مخدر به همراه دوستانش، مایع سمی تمیزکننده دستشویی را خورد و درگذشت.
هاکنی در هنگام وقوع این حادثه، در طبقه بالا و در اتاق خوابش خوابیده بود. این دستیار جوان، قبل از مرگ مقدار زیادی الکل، کوکایین، اکستازی و ماریجوآنا مصرف کرده بود.ه گزارش دیلی میل، دیوید هاکنی، این نقاشی کهنه کار ۷۷ ساله در مصاحبه‌ای با ساندی تایمز در مورد فروش خانه‌اش صحبت کرده است. او گفت: من قطعا تصمیم دارم که خانه را بفروشم.”و همچنین شاره کرده که بعد از مرگ دستیارش، قصد داشته تا هنر را برای همیشه کنار بگذارد. او به ساندی تایمز گفته که بعد از این حادثه و مرگ دستیارش، با دشواری‌های جدی در خلاقیت و خلق آثار هنری مواجه شده و برای ماه‌ها نمی‌توانسته قلم به دست گرفته و نقاشی کند.
هاکنی می‌گوید این دوستانش در لس آنجلس بوده‌اند که به او کمک کرده‌اند تا بر افسردگی و ترسش غلبه کند.
این هنرمند این خانه ییلاقی را در گذشته برای مادر و خواهرش خریده بود. هاکنی پس از مرگ مادرش در سال ۱۹۹۹، هر از چند گاهی و برای آب و هوا عوض کردن به این خانه ییلاقی مراجعه می‌کرد.
دیوید هاکنی (زاده ۹ ژوئیه ۱۹۳۷) نقاش، طراح، چاپگر، عکاس انگلیسی و یکی از مهم‌ترین پیشگامان جنبش پاپ آرت دهه ۱۹۶۰ است.
هاکنی به سبب نوجویی پیگیر، تنوع و تناقض آثارش یکی از هنرمندان نامدار و اثرگذار دهه‌های اخیر به شمار می‌آید. او همچنین یک محقق در زمینه هنر است.